Substancje aktywne

Unikalne, opracowane we włoskim laboratorium substancje aktywne roślinnego pochodzenia. Idealne do szerokiej gamy kosmetyków, również wegańskich. Większość z oferowanych substancji zawiera w swoim składzie promotor przenikania, który transportuje składniki aktywne w głąb skóry, czym zwiększa efektywność danej substancji.

Emulgatory

Naturalnego pochodzenia emulgatory o strukturze ciekłokrystalicznej pozwalają stworzyć lekkie i szybko wchłaniające się emulsje. Nowością w naszej ofercie jest kationowy emulgator Beautyquat RC do stosowania na zimno – idealny do produktów do włosów.

Surfaktanty

Surowce o wysokim indeksie naturalności, bardzo łagodne i przyjazne dla skóry. Pozwalają stworzyć produkty myjące nawet dla wrażliwej skóry, w szczególności dla dzieci. Seria produktów Beautycare obniża drażniące działanie SLES-u reguluje produkcje sebum, a dzięki zawartym trójglicerydów skutecznie nawilża.

Emolienty

Oferujemy różne emolienty, wśród których wyróżniają się produkty o właściwościach stabilizujących emulsje, także ciekłokrystaliczne. Emolienty pochodzenia roślinnego.

Gotowe bazy

Gotowe bazy tłuszczowe do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych – bardzo efektywne i proste w użyciu. Pozwalają uzyskać niezwykle przyjemne w użyciu emulsje, które łatwo się wchłaniają.

Ekstrakty roślinne

W stałej sprzedaży posiadamy ekstrakty z różnych części baobabu. Pozostałe ekstrakty sprzedajemy na życzenie klienta.

Oleje roślinne i masła

W ciągłej sprzedaży posiadamy w szczególności oliwę z oliwek, olej z baobabu, olej ze słodkich migdałów, olej z awokado i masło Shea . Pozostałe oleje sprzedajemy na życzenie klienta.

Produkty z aloesu

Oferujemy naszym klientom produkty z aloesu tworzone na certyfikowanych ekologicznych uprawach w Gwatemali i Republiki Vanuatu. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów z aloesu.