Sprawdź co mamy do zaoferowania

Innowacyjne surowce kosmetyczne, składniki aktywne oraz ekstrakty roślinne tworzone z troską o naturalne środowisko, w oparciu o zrównoważony rozwój i recykling naturalnych biokomponentów pochodzących z innych gałęzi przemysłu.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na rynek polski produktów firmy Symbiosis, której misją jest opracowywanie technologii w gospodarce o obiegu zamkniętym: Upcycle, Zero Waste, Fair Trade, Waterless.

Biofermenty

Substancje aktywne w postaci mieszanin, otrzymywane poprzez fermentację z udziałem bakterii, drożdży lub pleśni. W przemyśle kosmetycznym stanowią obecnie innowacyjny i modny trend, co wynika z ich wielokierunkowego działania oraz wysokiej efektywności biologicznej. Wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne, regenerujące oraz przeciwprzebarwieniowe. Biofermenty mają także pozytywny wpływ na mikrobiotę naszej skóry – decyduje o jej prawidłowym funkcjonowaniu i wyglądzie

Kolagen

Kolagen stanowi podstawowe białko budulcowe skóry, wykazujące doskonałe właściwości nawilżające oraz regenerujące. Oferowany przez nas kolagen pozyskiwany jest ze skór rybich, otrzymanych jako komponent odpadowy z przemysłu spożywczego. Szczególnie polecany do kosmetyków o właściwościach filmotwórczych, kondycjonujących i nawilżających.

Chitozan

Chitozan to składnik należący do grupy polisacharydów. Pozyskiwany za pomocą recyklingu odpadowych komponentów przemysłu spożywczego – ze ścian komórkowych niektórych grzybów lub odzyskiwany z pancerzyków skorupiaków. Wykazuje doskonałe właściwości higroskopijne, przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Szczególnie polecany do kosmetyków o właściwościach filmotwórczych, kondycjonujących i nawilżających.

Biolizaty

Biolizaty w kosmetyce to nieaktywne mikrobiologiczne komórki drożdży lub szczepów bakteryjnych, które zachowują swoją cenną aktywność odżywczą dla skóry, błon śluzowych lub włosów ze składników budulcowych swoich komórek i organelli tj. antyoksydanty, polisacharydy, peptydy, enzymy.

Składniki aktywne

Składniki aktywne są niezbędną częścią każdego kosmetyku – odpowiadają za jego działanie oraz wpływają na ogólną poprawę stanu skóry. Dzięki substancjom aktywnym otrzymany produkt ma określone działanie – od ilości i rodzaju składników aktywnych zależy efekt finalnego kosmetyku.